lightspect-urun-bilgisi

Light Spect Ürünleri İle Ne Yapabilirim:

Light Spect ürünleri : akvaryum unuz için gerekli olan ışık, ısı, yem, mineral gibi tüm gerekli ve kontrol edilip ölçülerek gerektiği kadar kullanılması gereken değerlerin, tek bir kumanda paneli üzerinden ; ışık , ısı kontrolü, yemleme kontrolü, dozlama kontrolü , sistem güç ölçümü, yapmanızı sağlayan elektro mekanik ürünlerdir.

Hangi ışık tiplerini kontrol edebilirim ?

Power Led : 2 Kanal power led kaynağını ayrı ayrı kumanda edebilirsiniz. 3 opsiyon sunulmaktadır.

1-      Otomatik, Gün simülasyonu : gün doğum ve batış saatlerini sisteme girmeniz yeterlidir. Sistem girilmiş olan saatlerde power led ışık kaynağı gün doğumu ve batımını taklit eder ve gerçek gün ışığına yakın bir değerde akvaryumunuza ışık sağlar.

2-      Kullanıcı : Her saat için ışık kaynağının % olarak vermesini istediğiniz ışık oranını girmenizi sağlar (2 Kanal içinde ayrı ayrı ayar yapabilirsiniz)

3-      Manuel : istediğiniz ışık kaynağının % olarak vermesini istediğiniz ışık oranını girmenizi sağlar vermiş olduğunuz değerde sabit kalır (2 Kanal içinde ayrı ayrı ayar yapabilirsiniz)

T5 : 10 Adet T5 kaynağını ayrı ayrı yönetmenizi sağlar. Açılış ve kapanış saatlerini girdiğinizde o saatler arası çalışır.

Gece olunca ay ışığı ayarını  nasıl yapabilirim ?

Bağımsız olarak kullanabileceğiniz bu özellik, 12v bir ışık kaynağını “Led, Smd Led, Power Led, ampul, ”  3 ayrı şekilde çalıştırmanızı sağlar.

1-      Otomatik : Gündüz ışıkları tamamen kapandığında kendisi çalışır ve gün ışıkları bir sonraki gün çalışmaya başladığında otomatik kapanır.

2-      Kullanıcı : Gece ışığının hangi saatler içinde çakışıp çalışmayacağını kullanıcı ayarlar

3-      Manuel : Sürekli açık yada sürekli kapalı tutmanızı sağlar

Gece ışığı şiddeti 3 ayrı şekilde ayarlanabilir. Düşük, orta, yüksek.

Sistem güç ölçümünü nasıl yapabilirim ?

Sistem üzerine takmış olduğunuz cihazların şebekeden çekmiş olduğu gerçek zamanlı güç , kontrol paneli ekranında Watt cinsinden gösterilmektedir.

Gerek aydınlatma gerek PS gerek motorlar, tüm cihazlarınızın gerçek zamanlı güç tüketimini izleyebileceksiniz.

 

Isı Ölçümünü nasıl yapabilirim ?

2 Adet dijital ısı ölçümünü bağımsız yapabilirsiniz. Bu ölçümlere göre su sıcaklığını fanlar yardımıyla sabit tutabilirsiniz. Ayrıca ışık kaynağınızda sıcaklığını kontrol edebilir ve kapak içerisindeki fanların sadece gerektiği zamanlarda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Çubuk şeklindeki ısı ölçerleri tankınıza vantuz ile sabitleyebilir ve hassas bir ölçüm yapabilirsiniz, 2. ölçümü de aydınlatma kapağınızın kapa içi ısısını ölçmede kullanabilirsiniz. Her iki ölçümde bağımsız olarak yapılır ve ölçüm değerlerine gör fan çıkışını kontrol etmenizi sağlar.

 

Yemleme nasıl yapabilirim ?

2 Adet yemleme makinasını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.

Her bir yem makinasını günün istediğiniz saatlerinde 6 ayrı zamanda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Dozlama nasıl yapabilirim ?

6 dozlama makinasını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.Dozlama makinaları 3er li grup olarak satışa sunulmaktadır.

Her bir dozlama makinasını günün istediğiniz saatlerinde istediğiniz ml miktarını satın almış olduğunuz 500ml’lik şişelerden tankınıza aktarmaktadır.

 

 

Destek

Merk ettiğiniz tüm detaylar için bizi arayabilirsiniz

Çaışma saatlerimiz 09:00 – 18:00 / bu saatler dışında e-mail ile ulaşabilirsiniz